DREVENÉ TERASY


DREVENÁ TERASA S DLHOU ŽIVOTNOSŤOU A NEZAMENITEĽNÝM DIZAJNOM

Pomôžeme Vám so správnym výberom dreviny pre Vašu terasu a garantujeme Vám profesionálnu montáž.  Okrem samotnej montáže a výroby poskytujeme odborné poradenstvo a servis. 

GARAPA

Garapa sa stáva stále obľúbenejším a častejšie používaným materiálom v architektúre záhrad. Pochádza z južnej Ameriky, prevažne z Brazílie. Na rozdiel od kameňa pôsobí teplým dojmom a spolu so zeleným trávnikom či bazénom vytvára nenapodobiteľnú kombináciu. Farba tejto dreviny je zlatá až zlato-žltá s rôznorodými odtieňmi. Drevo má vysokú prirodzenú odolnosť. Hustota dreva dosahuje približne 800-900 kg/m3

Veľkou výhodou terasových dosiek z Garapy je ich výhodná cena, jedná sa o cenovo najdostupnejšiu exotickú drevinu.

CUMARU

Cumaru, známe tiež pod názvom brazílsky teak je drevo pochádzajúce z krajín strednej a južnej Ameriky. Ponúka širokú škálu príjemných, teplých odtieňov od medovohnedej, žlto-hnedú až po načervenalo hnedú. Je to jeden z najlepších dostupných materiálov na terasy a fasády pokiaľ ide o tvrdosť, stabilitu, životnosť a odolnosť voči termitom. Cumaru je naozaj masívne a ťažké drevo, jeho hustota je približne 1100-1200 kg/m3.

Cumaru je jedna z najkvalitnejších a najobľúbenejších drevín na stavbu terasy nakoľko ponúka výborný pomer medzi vlastnosťami a cenou.

IPE

Exotické drevo Ipe, pochádzajúce zo strednej a južnej Ameriky. Drevo prírodnej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi, dosť často získava tmavočervený odtieň. Jeho fyzikálne vlastnosti prevyšujú akékoľvek iné drevo. Okrem jedinečnej tvrdosti a hustoty, zaujme minimálnym vysýchaním a  nádhernou kresbou. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom, vrátane termitov.

Ipe patrí medzi najexkluzívnejšie a najkvalitnejšie exotické dreviny,  je ideálnym riešením pre tých, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy a hľadajú tú najlepšiu drevinu pre svoju terasu. 

ITAUBA

Exotická drevina Itauba je pôvodom z Brazílie. Farebnosťou je veľmi podobná drevu IPE, no  cenovo je oveľa dostupnejšia. Tvrdosť a odolnosť tejto terasy je o čosi nižšia, ale odolnosť voči napadnutiu hmyzom a plesniam je veľmi vysoká.  Itauba má tendenciu k tmavším rôznofarebným odtieňom, ale ak je vystavená slnečnému žiareniu, tak pomaly naberá ešte tmavší a jednotný hnedý tón.

Itauba je skvelou voľbou, pre tých ktorý hľadajú tmavohnedú drevinu na terasu za najlepšiu cenu.

IROKO

Iroko, pochádza z tropickej Afriky. Známe je pod rôznymi menami, napríklad Africký teak, Goldakazie, Kambala, Tule, Intule či Odum. Okrem pomerne dostupnej ceny je výhodou veľmi dlhá životnosť až 25 rokov. K ďalším plusom tejto dreviny patrí tvarová stálosť a odolnosť voči plesniam, vode a drevokazným škodcom.  Je to vhodná terasa na záhradu či k bazénu. Opticky sa Iroko terasa ponáša na teakovú terasu a farebne sa podobá drevine Garapa. 

Ak máte záujem o kvalitnú a trvácnu terasu teplých odtieňov jemnej žlto-hnedej až hnedej, Iroko je pre vašu záhradu tou správnou voľbou.

TEAK BARMSKÝ

Barmský teak je výnimočné drevo vďaka svojej štruktúre a veľkému obsahu prírodných olejov a kyseliny kremičitej. Výnimočnou vlastnosťou tohto dreva je jeho veľmi nízka nasiakavosť, preto je ideálnym materiálom na terasy okolo bazénov a dokonca je veľmi odolné aj voči morskej vode, preto sa často používa ako palubová podlaha luxusných lodí. Jeho farebné odtiene sa pohybujú od hnedej po tmavohnedú. Teakové drevo bolo výrazne využívané už pred viac ako 2000 rokmi, najmä v juhovýchodnej Ázii. Teakové nosníky použité v budovách starších ako tisíc rokov v Indii a Barme sa často nachádzajú vo veľmi dobrom technickom stave. 

Teak, známi aj ako kráľ medzi drevinami, sa považuje za jednu z najcennejších drevín na svete, je to to najkvalitnejšie drevo aké si môžete pre vašu terasu alebo fasádu vybrať.

SIBÍRSKY SMREKOVEC

Sibírsky smrekovec pochádza zo sibírskych lesov, kde klimatické podmienky zaručujú pomalý rast stromu, v dôsledku čoho drevo získava pevnú textúru a vysokú hustotou. Vďaka tomu je ideálny pre exteriérové použitie. Sibírsky smrekovec je drevo vysokej tvrdosti s vysokým obsahom živice, vďaka čomu sa považuje za najodolnejšiu drevinu spomedzi ihličnatých stromov na svete. Odhaduje sa, že životnosť dreva sibírskeho smrekovca je 15 rokov.

Sibírsky smrekovec je skvelá ekonomická alternatíva voči exotickej drevine pre tých, ktorí snívajú o drevenej terase.

Realizácia: Nová Dedinka